• Aktywna Tablica 2022

•

W 2022 roku jest realizowana kolejna edycja Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica” na lata 2020-2024. To już kolejna edycja programu, w której Zespół Szkół w Bielicach bierze udział. Tym razem jest to oferta skierowana do uczniów szkół podstawowych ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Celem programu jest wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów, rozwój umiejętności informatycznych oraz zainteresowań.

W ramach programu „Aktywna Tablica” szkoła zakupiła sprzęt o wartości 13 195 złotych, są to:

1. Dysleksja

Pakiet wspomaga umiejętność czytania i pisania, doskonali funkcje percepcyjno – motoryczne oraz znajomość ortografii.

2. Logopedia

Pakiet wspiera profilaktykę, diagnozę i terapię najczęściej występujących u dzieci zaburzeń mowy i języka oraz procesów komunikacji.

3.  Moc emocji

Program wspierający rozwój emocjonalno – społeczny z elementami socjoterapii dla dzieci w wieku  6- 10 lat

4. Wspomaganie rozwoju

Program do wczesnej terapii zaburzeń funkcji poznawczych i percepcyjno – motorycznych, wspomagania stymulacji wielozmysłowej oraz wspierania wszechstronnego rozwoju dziecka.

5. Uczeń na start

Program wspierający rozwój kompetencji kluczowych dla uczniów klas I-III SP – czytania i pisania (głoskowanie, zabawy literami) oraz liczenia (liczby, kierunki, klasyfikowanie). Wspomaga organizacje zajęć dydaktyczno –wyrównawczych i korekcyjno – kompensacyjnych dla uczniów w młodszym wieku szkolnym.

6. Lekcjotek@ j. polski

Baza pomysłów dla nauczycieli j. polskiego uczących w klasach IV-VIII SP, animacje, filmy, zdjęcia, prezentacje multimedialne, symulacje i interaktywne ćwiczenia.