• Klasa II i III na wykopkach

• 11 października 2022 roku uczniowie klasy 2 i 3 SP wybrali się wraz z opiekunami do Lustynka na wykopki. Dowiedzieli się tam o pochodzeniu i uprawie ziemniaków. Następnie zaprezentowano im jeden ze sposobówich ich wykopywania - za pomocą kropeczki. Dzieci z wielkim zapałem zebrały wszystkie warzywa. Po powrocie z pola piekły je w ognisku oraz wykonały ziemniaczane ludziki. Każdy uczestnik wyjazdu otrzymał lniany worek, do którego mógł spakować ziemnaiaki i zabrać je do domu. W przerwie dzieci miały możliwość zabawy. Był to udny, pogodny dzień.

A. Rozmyślak

• Dzień Miłośników Pluszaków

• Nowa galeria Dzień Miłośników Pluszaków została dodana do albumu fotograficznego

28 października przypada Dzień Miłośników Pluszaków. I my w tym roku postanowiliśmy przyłączyć się do obchodów tego Święta! Pluszak to najlepszy przyjaciel, powiernik sekretów i przytulanka. Dzisiaj wszyscy tuliliśmy swoje Pluszaki.

Anna Bekter, pedagog szkolny

• Ślubowanie klasy I

• galeria zdjęć + filmiki

28 października 2022 roku w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa uroczystość - ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Nasi pierwszoklasiści rewelacyjnie zaprezentowali się w części artystycznej, którą przygotowała wychowawczyni pani Teresa Lewandowska. Przedstawienie wzbudziło wiele emocji zarówno wśród uczniów jaki i rodziców.

Po występie tradycyjnie kilka słów do najmłodszych skierowała pani dyrektor Marzena Gapska, po czym dokonała pasowania na ucznia. Głos zabrał również zaproszony gość pan Arkadiusz Dobek Wójt Gminy Biskupiec. Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz upominki a po uroczystości wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek.

• Laboratoria Przyszłości - kompot z jabłek

• Klasa pierwsza również korzysta ze sprzętu zakupionego w ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie pod opieką wychowawczyni pani Teresy Lewandowskiej oraz pani Magdy Preus-Różańskiej wspólnie przygotowali przepyszny kompot z jabłek.

• Dzień Papieski

• W ramach obchodów Dnia Papieskiego uczniowie klasy IV wraz z panią Hanią Stec-Zbonikowską przygotowali kremówki. Realizacja tego przedsięwzięcia możliwa była dzięki sprzętowi, który szkoła otrzymała w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• Biegi Przełajowe

• 26 października  na stadionie MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się mistrzostwa powiatu nowomiejskiego w "Indywidualnych i Grupowych Biegach Przełajowych". Nasi uczniowie zajęli: dziewczęta starsze ze szkoły podstawowej II miejsce w biegu grupowym, natomiast szkoła ponadpodstawowa, zarówno chłopcy jak i dziewczęta zajeli III miejsce.

Gratulujemy i dziękujemy za udział w zawodach sportowych.

• WARMIŃSKO-MAZURSKI TYDZIEŃ KARIERY

• 21 października spotkamliśmy się w sali gimnastycznej aby podsumować Warmińsko-Mazurski Tydzień Kariery. Uczniowie klas I-III pięknie przebrali się i zaprezentowali jaki zawód chcieliby w przyszłości wykonywać, za co otrzymali gromkie brawa. Nad całością przedsięwzięcia czuwały panie: Anna Skoczylas, Anna Bekter oraz Anna Rogozińska. Zaczęcamy do obejrzenia zdjęć i filmików.

• Gminny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt

• 20 października 2022 roku na boisku Orlik w Biskupcu odbył się gminny turniej piłki Nożnej dziewcząt starszych szkoły podstawowej. Nasza drużyna po zaciętej rywalizacji zajęła 3 miejsce. A oto nasze piłkarki: Ola Kowalska, Oliwia Wadecka, Weronika Lenikowska, Zuzia Suszyńska, Nikola Wrzosek, Oliwia Skolmowska oraz Kinga Bosek.

Gratulujemy!

• Dzień Edukacji Narodowej (zdjęcia + filmiki)

• 13 października odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez panią Dorotę Filaber i klasę VI SP, w czasie której zostały przyznane "Nauczycielskie Oskary". Na zakończenie wszyscy uczniowie, mali i duzi, wspólnie zatańczyli w rytm piosenki co potwierdziło, że jesteśmy jedną, wielką, szkolną rodziną!

Z okazji DEN życzymy Wszystkim dużo uśmiechu, wytrwałości i życzliwości!

• WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ

• W poniedziałek, 10 października, odbyły się pierwsze zajęcia dla klasy III i IV LOSM poprowadzone przez instruktorów z 4 Warmińsko - Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na pierwszym spotkaniu uczniowie ćwiczyli orientację na mapie, ratownictwo na polu walki oraz elementy musztry.

Anna Rogozińska, nauczyciel edb

• SZKOLENIE STRZELECKIE

• Dnia 08.10.2022r odbyły się szkolenia strzeleckie podczas których strzelcy doskonalili się w taktyce zielonej na terenie Leśnictwa Krotoszyny.

W tym samym czasie na terenie szkoły w Bielicach odbywało się podstawowe szkolenie strzeleckie dla rekrutów podczas którego zostały omówione podstawy z musztry, taktyki czarnej oraz zielonej, pierwszej pomocy. Na sam koniec szkolenia odbyły się zajęcia zgrywające mające na celu udoskonalenie wiedzy w praktyce z taktyki zielonej oraz czarnej.

W. Karbowski

• Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców

• 30 września  2022 w biskupcu odbył się gminny turniej piłki nożnej na orliku chłopców. Nasza drużyna zajęła 3 miejsce a szkołę reprezentowali: Dominik Cantek, Artur Kamiński Matylda Laskowska, Paweł Żuchowski, MateuszWilkanowski, Marcel Kopystecki i Hubert Lenikowski.

Gratulujemy.

• WYCIECZKA DO PARKU TRAMPOLIN

• 26 września uczowie klasy 6 i 8 wraz z opiekunami p. Aanną Bekter, p. Dorotą Filaber i p. Anną Sargalską udali się do Ostródy gdzie aktywnie spędzili czas w Parku Trampolin JumpWorld.

• KONKURS WIEDZY O SEJMIE RP

• 26.09.2022 w Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Nowym Miesicie Lubawskim odbył się "Konkurs wiedzy o Sejmie RP". Nasz Zespół Szkół reprezentowało trzech licealistów: Dominik Bekter, Julian Dajos i Paweł Łęgowski z klasy III wraz z opiekunem Panią Anną Orłowską. Konkurs rozpoczął poseł Zbigniew Ziejewski, a prelekcję poprowadzili pracownicy Sejmu RP.