• GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

• 28 września na boisku ORLIK w Biskupcu odbył się gminny turniej piłki nożnej chłopców młodszych szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Wadecki, Adam Gordon, Igor Wroński, Bartosz Wilkanowski, Jakub Groszyk, Wojciech Małkiewicz, Kacper Tretalski, Alan Sikorski

• Obserwacje mikroskopowe

• Biologia w  Laboratorium Przyszłości, klasa 5 Obserwacje mikroskopowe: cebula, włos, roślina. Preparaty przygotowane przez uczniów.

Anna Orłowska

• INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

• 22 września w Nowym Mieście na MOSiR odbyły się INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE O PUCHAR WACŁAWA WASIELI. Naszą Szkołę Podstawową reprezentowali: Magdalena Drenda, Agata Pomarańska, Julia Skolmowska, Filip Wadecki, Wojciech Małkiewicz, Igor Wroński, Michał Wrzesiński, Jakub Lubaszewski, Wojciech Modrzejewski, Paweł Żuchowski, Zofia Wajs, Zofia Załęska, Katarzyna Wajs, Bartosz Wilkanowski.

Szkołę ponadpodstawową reprezentowali: Szymon Pulkowski, Karol Palczewski, Dominik Dąbrowski, Paweł Zagórski, Oskar Wiliński. W kategorii klas VIII Paweł Żuchowski zajął VI miejsce. Kategoria szkół ponadpodstawowych klas I-II Oskar Wiliński zajął III miejsce, Paweł Zagórski zajął II miejsce. W kategorii szkół ponadpodstawowych klas III-IV Szmon Pułkowski zajął III miejsce, Dominik Dąbrowski IV miejsce, Karol Palczewski V miejsce. Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za udział w zawodach sportowych.

• NARODOWE CZYTANIE

• BIELICKI KORCZYN

Dzisiaj (09.09.2023) Nasz piękny fragment ogrodu zamienił się w Korczyn. A wszystko za sprawą akcji Narodowego Czytania.

12. odsłona została zadedykowana powieści "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Patronat nad wydarzeniem objęła Para Prezydencka.

Nasza wersja była dość nietypowa ponieważ wśród zaproszonych gości znalazło się wielu przestawicieli służb mundurowych, z którymi współpracujemy z racji funkcjonującego w Zespole Szkół Liceum Ogólnokształcącego Służb Mundurowych. W czytaniu lektury udział wzięli: Marzena Gapska - dyrektor Zespołu Szkół w Bielicach, ks. kanonik Jacek Byra - proboszcz parafii w Krotoszynach, Arkadiusz Dobek wójt Gminy Biskupiec, Jerzy Czapliński wicestarosta Powiat Nowomiejski, druh Paweł Jaskulski z OSP Krotoszyny, st.asp. Ludmiła Mroczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim, st.kpt. mgr inż. Mateusz Jaguszewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim, mjr Amadeusz Socha z Zakład Karny w Iławie, ppor. Adrian Kirzeniewski i st. szeregowy Krystyna Psiuk- Dąbrowska z 42 Batalionu Lekkiej Piechoty w Morągu, Małgorzata Nogalska z Nadleśnictwa Jamy, Marta Dembek przedstawiciel rodziców Naszych uczniów, Julian Dajos przedstawiciel społeczności uczniowskiej, pani Urszula Klinicka emerytowana nauczycielka Szkoły Podstawowej w Krotoszynach. Dzięki pięknym okolicznościom pogody i przyrody udało nam się uzyskać niepowtarzalny klimat tego wydarzenia. Kilka słów wstępu skierowała do nas sama Eliza Orzeszkowa ustami uczennicy Kingi Żuchowskiej.

Przy okazji Narodowego Czytania na terenie ZS w Bielicach został zorganizowany Piknik Rodziny. Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców prowadzącej kawiarenkę ze słodkościami, OSP w Krotoszynach za wystawienie swojego wozu bojowego, KPP w Nowym Mieście Lub. za udostępnienie radiowozu i motorów policyjnych, pracownikom szkoły za pomoc w organizacji przedsięwzięcia. Dziękujemy społeczności lokalnej, która nas odwiedziła i skorzystała z zaproponowanych atrakcji.

bibliotekarz szkolny