• WIZYTA W SP W TERESZEWIE

• Nasi Strzelcy zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej w Tereszewie. Młodzież klasy VII i VIII poznała elementy musztry, podstawy pierwszej pomocy, sprzęt będący na wyposanieniu jednostki. Wszystko to związane jest z pracą w służbach mundurowych, a szczególnie w wojsku.

Dziękujemy za zaproszenie. Anna Rogozińska

• SZKOŁA PAMIĘTA

• W piątek 27 października uczniowie Liceum Ogólnokształcące Służb Mundurowych w ramach akcji "Szkoła pamięta" uczcili pamięć zamordowanej przez czerwonoarmistów w 1945 roku nastolatki z Gaju - Ireny Ostrowskiej. Uczniowie klasy II i klasy I pod opieką wychowawczyń, Pani Justyny Grabowskiej i Pani Moniki Maron, przeszli w miejsce upamiętniające tę tragedię, by zapalić znicze.

Monika Maron

• SZKOŁA PAMIĘTA

• 27.10.2023

Nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta", której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

• ZAJĘCIA Z WOJSKIEM OBRONY TERYTORIALNEJ

• 26.10.2023

W dniu dzisiejszym odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia prowadzone przez WOT. Młodzież miała okazję poćwiczyć elementy musztry, pozycje strzeleckie, zakładanie odzieży przeciwchemicznej oraz zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi terenoznawstwa. To cenne lekcje szczególnie dla tych, którzy wiążą swoją przyszłość z WOJSKIEM.

nauczyciel edb

• Konkurs pięknego czytania - klasa 2 SP

• W ramach rozwijania zainteresowań czytelniczych i umiejętności interpretacji tekstów literackich uczniowie klasy drugiej wzięli udział w klasowym konkursie pięknego czytania. Każdy uczestnik przygotował we własnym zakresie fragment z lektury  Przygody Filonka Bezogonka. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła interpretacja w wykonaniu Zosi Milewskiej, Zuzi Gulskiej.

Teresa Lewandowska

• Ślubowanie uczniów klasy I SP

• ŚWIĘTO SZKOŁY

W dniu 20 października  2023r w naszej szkole odbył się wyjątkowy apel z okazji Święta  Szkoły oraz ślubowania  klasy pierwszej. Przewodnicząca SU przedstawiła postać naszego patrona Wójta Kazimierza Tomaszewskiego. Następnie uczniowie klasy pierwszej pod kierunkiem pani  Doroty  Zdrojewskiej przedstawili część artystyczną. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem flagowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani dyrektor Marzena Gapska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.  Nowi adepci otrzymali dużo upominków, a rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Przewodniczący klas I-VIII złożyli kwiaty i zapalili znicze ma grobie naszego patrona.

• IGRZYSKA MŁODZIEŻY

• Piłka nożna dziewcząt - etap gminny i powiatowy

16 października nasze dziewczęta w składzie Matylda Laskowska, Weronika Lenikowska, Zuzanna Suszyńska, Oliwia Wadecka, Nikola Wrzosek, Maja Maciejewska oraz Kinga Zielińska, zajęły I MIEJSCE w Igrzyskach Młodzieży w piłkę nożną dziewcząt - etap gminny. Zwycięstwo dało awans naszej drużynie do kolejnych rozgrywek na etapie powiatowym, które odbyły się 17 października w Marzęcicach. Gratulujemy!

• Klasa 1 SP w Laboratorium Przyszłości

• Klasa 1 zaczela rok szkolny od wizyty w Laboratoriach Przyszłości. Dzieci układały z różnych klocków budowle związane ze słownictwem poznanym na lekcjach języka angielskiego.

• II miejsce dla naszej drużyny

• 9 października na boisku ORLIK w Biskupcu odbyły się gminne igrzyska młodzieży szkół podstawowych chłopców. Naszą szkoła zajęła 2 miejsce w składzie: Matylda Laskowska, Paweł Żuchowski, Marcel Kopystecki, Szymon Mężykowski, Filip Wroński, Hubert Lenikowski, Adrian Lenikowski, Karol Małkiewicz. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

• Laboratorium Przyszłości - długopisy 3D

• 10.10.2023

Dzisiejsze zajęcia opiekuńczo-wychowawcze uczniowie klasy V spędzili z panią Pauliną Zielińską w Laboratorium Przyszłości. Dzieci miały możliwość wydruku jesiennych liści za pomocą długopisów 3D, w które została wyposażona nasza pracownia.

• GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT MŁODSZYCH

• 3 października na boisku ORLIK w Biskupcu odbył się gminny turniej piłki nożnej dziewcząt młodszych szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały: Emilia Skolmowska, Amelia Suszyńska, Lena Matrewicz, Agata Pamarańska, Julia Skolmowska, Ewa Gordon, Laura Szymańska. Wszystkim zawodniczkom dziękujemy za udział w turnieju.

• Wycieczka do kina

• 4 października klasy VII i VIII integrowały się podczas wspólnego wyjazdu do grudziądzkiego kina Helios. Opiekunami wycieczki były panie: Dorota Filaber, Magdalena Preus-Różańska oraz Hanna Stec-Zbonikowska.

• POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

• W piątek 29 września w Kurzętniku odbył się powiatowy turniej piłki nożnej szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: dziewczęta - Ola Kaczorowska, Wiktoria Paczkowska, Paulina Kasprzycka, Amelia Praźniewska, Klaudia Siodłowska, Ines Zych, Alona Belousova. Chłopcy - Michał Goniszewski, Franek Michewicz, Marcel Plichta, Paweł Zagórski, Marcel Grzybowski, Mateusz Wiśniewski, Dominik Dąbrowski, Kacper Dąbrowa.