• Dzień Twórczego Malucha - klasa 3

• Dzień Twórczego Malucha - czyli Kreatywne Zajęcia. Uczniowie klasy drugiej mieli za zadanie przyciąć na odpowiednią długość drewniane listewki. Następnie trzeba było je oszlifować papierem ściernym i połączyć w kształt drabinki do kwiatów. Po ciężkiej i trochę ,,zakurzonej" pracy można zobaczyć piękny efekt końcowy drewnianych drabinek kwiatowych.

• Tor przeszkód

• Na lekcji wychowania fizycznego uczniowie klasy szóstej z klocków lego budowali zwinnosciowo sprawnościowy tor przeszkód.  A oto efekt ich prac.

• W Laboratorium Przyszłości na sportowo

• Dziś w Laboratorium Przyszłości na SPORTOWO!  Dzieci klas 4 i 5 tworzyły z klocków lego "budowle" związane ze sportem. Pojawiła się siłownia, tory przeszkód, boiska a nawet trybuny 🏋⛹️

Marcelina Zalesko

• Klasa 5 w Laboratorium Przyszłości

• Klasa 5 SP - Shop and means of transport. Uczniowie z klocków budowali sklepy oraz środki transportu, na podstawie słówek, które poznaliśmy na lekcji.

• WIELKI SUKCES NA OKRĘGOWYCH MISTRZOSTWACH PIERWSZEJ POMOCY PCK W OLSZTYNIE

• 24 maja w Olsztynie odbyły się Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Do rywalizacji stanęły pięcioosobowe drużyny z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, które wygrały w powiatowych eliminacjach rejonowych. Nasz zespół zajął pierwsze miejsce na podium. Skład zwycięskiej drużyny to: Wiktor Karbowski( kapitan), Amelia Prażniewska, Tamara Madoń, Natalia Kasperowicz i Dominik Dąbrowski.

Celem Mistorzstw jest podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy poprzez utrwalanie zasad bezpieczeństwa i nabycie nawyków ich przestrzegania.

Pierwsza część Mistrzostw składała się z testu dotyczącego pierwszej pomocy oraz międzynarodowego prawa humanitarnego i wiedzy o Ruchu i działaniach prowadzonych przez PCK. Następnie uczniowie musieli udzielić pomocy poszkodowanym w kilku scenkach pozorowanych: wypadek masowy, potrącenie, upadek na rowerze, zasłabnięcie, pogryzienie przez psa.

Nasza zwycięzka drużyna będzie teraz walczyć w Centralnych Mistorztswach Pierwszej Pomocy PCK, które odbędą się w Łodzi.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

opiekun SK PCK, nauczyciel edb

• KONKURS RECYTATORSKI

• 16 maja w Biskupcu odbyły się gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego "Spotkania z Poezją". Naszą szkołę reprezentowali: Lena Martewicz, Maria Słupska, Julia Nowakowska i Wiktor Kasprzycki pod opieką pani Doroty Filaber. Marysia zajęła II miejsce, Wiktor III natomiast Lena otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

• Kolejna intensywna sobota za nami!

• 13.05.2023 strzelcy pod okiem instruktorów z Strzelnica Tylice udoskonalali swoje umiejętności strzelania z broni palnej.

W tym samym czasie grupa instruktorów na terenie Zespołu Szkół w Bielicach przeprowadziła szkolenie rekrutacyjne nowych rekrutów.

Szkolenie obejmowało zagadnienia z:

- musztry

- pierwszej pomocy

- taktyki czarnej

- taktyki zielonej

- łączności

- wyposażenie wojska

- regulaminów

Wiktor Karbowski

• Sukces uczniów w Gminnym Konkursie Matematycznym

• 10 maja, w Szkole Podstawowej w Ostrowitem odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla klas 1-3. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Stanisław Zapolski - klasa1, Martyna Cantek - klasa 2  i Adam Gordon - klasa 3. Martyna i Adam zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych i będą reprezentować naszą gminę w  Powiatowym Konkursie Matematycznym, który odbędzie się 19 maja 2023r. w ZS w Bratianie. Łącznie nasi reprezentanci uzyskali największą ilość punktów, w związku z tym zdobyli dla naszej szkoły  Puchar Wójta Gminy Biskupiec oraz  przywilej zorganizowania konkursu matematycznego w przyszłym roku szkolnym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Rozmyślak

• I POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• W środę 10 maja w Szkole Podstawowej Nr.3 im. Filomatów Nowomiejskich, w Nowym Mieście Lubawskim, odbył się I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas II-III. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Antonina Dejnarowicz z klasy II SP oraz Maciek Witkowski z klasy III SP, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Serdecznie dziękujemy uczestnikom za udział.

Aneta Mówińska-Szymanska oraz Anna Sargalska.

• GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

• 05.05.2023r w Biskupcu odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny klas I-III. Naszą szkołę reprezentowały: kl.I Junkier Blanka, kl.II Tadajewska Karolina i kl.III Witkowski Maciej, który zajął II miejsce. GRATULACJE!

• Wycieczka do Solca Kujawskiego

• 04.05.2023r. uczniowie klas I-III odwiedzili JuraPark w Solcu Kujawskim. Czekały na nich takie atrakcje jak: kreatywne warsztaty z kolorowaniem amonitów, ścieżka dydaktyczna z dinozaurami, Muzeum Ziemi, kolekcja skamieniałości, Kino Emocji Cinema 5D oraz Polska w Miniaturzez z polskimi zamkami. Było super!

• Laboratorium Przyszłości - FOOD

• Nowa galeria LP - FOOD została dodana do albumu fotograficznego

Dzieci w klasie IV starały się ułożyć z klocków Lego i magnetycznych słówka, które dotyczyły pojęć związanych z jedzeniem.