• Wyjazd do kina

• 13 maja uczniowie klas I-III miłe spędzili czas w kinie Helios w Grudziądzu oglądając film pt. „ Za duży na bajki 2”. Było super.

D. Zdrojewska

• REJONOWE MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY PCK

• 10 maja 2024 w Gwiździnach odbyły się kolejne Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Nasz zespół w składzie: Dominik Dąbrowski, Natalia Kasperowicz, Amelia Prażniewska, Natalia Tasarz i Barosz Kuczyński ponownie zajął I miejsce

Serdecznie gratulujemy!

opiekun SK PCK

• Edukacja zdrowotna

• Laboratoria Przyszłości

W czwartek 9 maja uczniowie klas VII i VIII na wychowaniu fizycznegym na lekcjach o EDUKACJI ZDROWOTNEJ poznawali i udoskonalali sobie jak się zdrowo odżywiać. Po obejrzeniu różnych filmików i zapoznaniu się ze zdrowym odżywianiem zrobili ,,witaminowo warzywne i smaczne" kanapki śniadaniowe, które następnie spożyli jako drugie śniadanie.

• GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

• 7 maja odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas I-III. Naszą szkołę reprezentowały: kl.I Hanna Lewandowska, kl. II Zofia Milewska,  kl.III Antonina Dejnarowicz. Dziewczynki otrzymały dyplomy uczestnictwa i upominki. Dziękujemy za miłe spotkanie. Za rok spotkamy się w Lipinkach.

• Powiatowe eliminacje w Bratianie

• Dnia 24.04.2024r.w Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą gminę reprezentowali uczniowie z klasy 5, 6,7,8 - Antoni Żuchowski, Lena Martewicz, Jakub Krause, Emilia Skolmowska, Grzegorz Wierzbowski, Damian Żbikowski i Szymon Mężkowski. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności dotyczące przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Turniej składał się z kilku konkurencji - testów dotyczących przepisów w ruchu drogowym, rowerowy tor przeszkód oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasi uczniowie zmagania zakończyli uzyskując 4 i 5 miejsce. Gratulujemy!!!

Sylwia Pisarska

• Powiatowy Turniej Piłki Nożnej w Mrocznie

• 26 kwietnia na stadionie w Mrocznie odbył się XXIV powiatowy turniej piłki nożnej ,,Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU ", w którym brali udział nasi uczniowie. Po zakończonym turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplom. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Wadecki, Adam Gordon, Bartek Wilkanowski, Igor Wroński, Wojtek Małkiewicz, Alan Sikorski. Dziękujemy rodzicom za pomoc w transporcie naszych sportów. Opiekun - Zbigniew Józefowicz.