• SIEMA!

•

Tak jak w zeszłym roku Jednostka Strzelecka bierze czynny udział w nadchodzącej 31 edycji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wystawiając 2 vouchery na szkolenie strzeleckie!

Aby wylicytować takie vouchery należy oglądać w niedzielę (29.01.2023) transmisje live na Facebooku.

Strony na których odbędzie się transmisja BOK w Biskupcu, Daniel Zdanowski, WOŚP w Gminie Biskupiec, Arkadiusz Dobek oraz Klik Nowe Miasto Lubawskie.

Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!❤️

W. Karbowski

• Ferie ze Strzelcem

• Ferie zimowe rozpoczęliśmyod dwudniowego szkolenia strzeleckiego (23-24.01.2023).

Podczas szkolenia doskonaliliśmy swoje umiejętności między innymi z:

- musztry

- taktyki czarnej

- topografii

- przesłuchania

- broni chemicznej

- pierwszej pomocy

W pierwszy dzień szkolenia na terenie naszej jednostki gościliśmy młodzież z 8 klas podstawowych, którzy przyjechali do nas na "Ferie ze Strzelcem". Podczas zajęć uczestnicy poznali podstawy z:

- musztry

- pierwszej pomocy

- broni

- samoobrony

Na sam koniec zajęć każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy certyfikat ukończenia szkolenia.

W drugi dzień szkolenia oprócz zajęć strzeleckich odbyło się uroczyste zaprzysiężenie rekrutów w szeregi naszej Jednostki.

Bezpiecznych ferii.

W. Karbowski

• Najlepsi uczniowie nagrodzeni

• Ostatniego dnia nauki, tuż przed feriami, najlepsi uczniowie naszej szkoły zostali docenieni i nagrodzeni przez dyrekcję drobnymi nagrodami. Osiągnięcia dotyczyły nie tylko nauki ale sportu, udziału w konkursach czy 100% frekwencji. Gratulujemy!

• Gramy dla WOŚP

• W piątek, 20 stycznia, w naszej szkole odbyło się wiele atrakcji. Można było zjeść pyszne ciasta i tosty, spróbować szczęścia w loterii, zagrać w chińczyka oraz wziąć udział w aukcji ciekawych przedmiotów. A to wszystko za sprawą zbliżającego sie 31 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do którego nasza szkoła aktywnie się przyłączyła. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, dyrekcji, nauczycielom oraz Radzie Rodziców za pomoc w organizacji tego wyjatkowego dnia a zwłaszcza pani Ani Bekter, która była koordynatorem całego wydarzenia.

• UROCZYSTE POŻEGNANIE

• 19 stycznia w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji przejścia na emeryturę pani Anny Żak, nauczycielki wychowania fizycznego. Przedstawienie przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani D. Filaber i pani A. Bekter.

Pani Ani dziękujemy za wieloletnią współpracę i życzymy dużo zdrowia oraz odpoczynku na zasłużonej emeryturze.

• Dzień Babci i Dziadka (zdjęcia i filmiki)

• 18 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 dla swoich wyjątkowych gości przygotowali przedstawienia, które zostały nagrodzone wielkimi brawami. Po zakończeniu części artystycznej babcie i dziadkowie udali się na słodki poczęstunek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmików z uroczystości.

• MOJA PASJA KLUCZEM DO SUKCESU

• W Powiatowym konkursie "Moja pasja kluczem do sukcesu", zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim we współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Nowym Mieście Lubawskim, nasi uczniowie odnieśli duży sukces.

Oto lista nagrodzonych:

klasy 4-6: