• FESTIWAL FIZYKI

• Dnia 19 lutego 2024 r. po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Pierwszy Festiwal Fizyki. Uczniowie klasy 7 pod kierunkiem pani Sylwii Sadowskiej  zaplanowali, przygotowali i przedstawili doświadczenia fizyczne uczniom klasy 6 i 5. Na pokaz ten została również zaproszona pani Dyrektor oraz nauczyciele. Przygotowanie każdego doświadczenia to spore wyzwanie. Wymaga współpracy z nauczycielem, koleżankami i kolegami. Uczniowie klas szóstych przekonali się, że fizyka jest nauką doświadczalną i zobaczyli czego będą się uczyć na lekcjach fizyki.

Sylwia Sadowska

• Wizyta w zakładzie produkcyjnym BIELPAK

• 16 lutego uczniowie klasy VIII  wraz z wychowawczynią panią Magdalena Preus-Różańską i panem Zbigniewem Józefowiczem, mieli możliwość zwiedzania zakładu produkcyjnego Bielpak, znajdującego się w Bielicach. Właściciel firmy, pan Maciej Nowak, szczegółowo przybliżył uczniom proces produkcji ręczników papierowych, papieru toaletowego oraz opakowań kartonowych. Na zakończenie wizyty ósmoklasiści otrzymali firmowe produkty w postaci ręczników papierowych. Dziękujmy bardzo za ciekawą przygodę.

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

• 19 lutego uczniowie klasy I SP wzięli udział w pasowaniu na czytelnika w bibliotece szkolnej. Dzieci zapoznaly się z zasadami, których muszą przestrzegać by być odpowiedzialnymi użytkownikami książek.

• Długopisy 3D - kl. III

• Zajęcia w Laboratorium Przyszłości

14 lutego uczniowie klasy III w ramach programu Twórczy Maluch projektowali długopisem 3D. Oto efekty ich pracy.

A. Rozmyślak

• Długopisy 3D - kl. I

• Zajęcia w Laboratorium Przyszłości

13 lutego uczniowie klasy pierwszej pracowali nad upominkiem z okazji Walentynek. Prace zostały wykonane w ramach programu Twórczy Maluch. Uczniowie pracowali długopisami 3D Edu stick.

D. Zdrojewska

• Walentynki tuż tuż

• Klasa V za pomocą długopisów 3D oraz klocków magnetycznych w ramach "Laboratorium przyszłości" wykonywała walentynkowe serduszka ❤️

Marcelina Zalesko

• Laboratoria Przyszłości

• Klasa 1 SP, zakończyła 1 semestr, budując z klocków Lego domki dla zwierząt, które dzieci poznały na lekcjach języka angielskiego.

A. Mówińska-Szymanska