• DZIEŃ OTWARTY

• 28.03.2023r. w Zespole Szkół w Bielicach, odbył się 3zień Otwarty dla uczniów ze Szkół Podstawowych z Gminy Biskupiec. Każda klasa mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły,  poznać specyfikę LOSM i zobaczyć na czym polega praktyka zawodowa w Branżowej Szkole I stopnia. Uczniowie zwiedzili szkolę i otrzymali informację w postaci ulotek. Było fajnie!!!

• SPOTKANIE PRACODAWCÓW

• W dniu 22.03.2023r. o godzinie 17.30 w Zespole Szkół w Bielicach odbyło się spotkanie z pracodawcami. Jak co roku poruszane były ważne tematy dotyczące branżowych szkół I stopnia. W spotkaniu uczestniczyli lokalni pracodawcy, przedstawiciele firm współpracujących z nasza szkołą: Animex z Iławy czy Expom z Kurzętnika. Ważnym punktem spotkania było wystąpienie starszego cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców z Iławy, p. Stanisława Michalewskiego i wsparcie fachową wiedzą przez p. Barbarę Zakrzewską. Głos zabrał wójt gminy Biskupiec - Arkadiusz Dobek oraz poseł na sejm - Zbigniew Ziejewski. Spotkanie przyniosło pożądane efekty i zacieśniło wzajemną współpracę szkoły z pracodawcami.

• "Sowa mądra głowa"

• Mówią, że "Sowa mądra głowa" mogli przekanać sie o tym uczniowie klas I-III na piątkowym spotkaniu z żywą przyrodą.

• WOJEWÓDZKA OLIMPIADA O BEZPIECZEŃSTWIE POWSZECHNYM

• W dniu dzisiejszym (24.03.2023) Dominik Dąbrowski, kl. II LOSM i Wiktor Karbowski, kl. IV LOSM reprezentowali Powiat Nowomiejski na Wojewódzkiej Olimpiadzie o Bezpieczeństwie Powszechnym. Konkurencja była spora, a walka zacięta! Nie udało się zająć miejsca na podium, ale i tak serdecznie gratulujemy chęci rozwijania się i zdobywania wiedzy w zakresie bezpieczeństwa, pierwszej pomocy i pożarnictwa

Anna Rogozińska

• SZKOLENIE STRZELECKIE

• 18.03.2023

Strzelcy z naszej jednostki odbyli bardzo intensywne 8 godzinne szkolenie w lesie. Szkolenie obejmowało zagadnienia z dziedzin taktyki zielonej oraz czerwonej.

• III MIEISCE W POWIATOWYM TURNIEJU

• 10 marca 2023 w Nowym Mieście odbył się powiatowy turniej halowej piłki nożnej dziewcząt I chłopców szkół ponadpodstawowych. Nasze reprezentacje zajęły zaszczytne III miejsca. Dziewczęta zagrały  w składzie  Zuzanna Wardowska,  Agata Wardowska,  Ola Kaczkowska, Nikola Maksim,  Tamara Madoń. Skład drużyny chłopców Mieszko Maron, Paweł Goniszewski,  Marcel Plichta,  Bartek Dąbrowski,  Maciej Kuc, Dominik Dąbrowski. Gratulujemy.

• II MIEJSCE W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ

• 7 marca w Szkole Podstawowej w Łąkorzu odbył się gminny turniej halowej piłki nożnej dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Cantek Dominik, Kamiński Artur, Mężykowski Szymon, Żuchowski Paweł, Lenikowski Hubert, Kopystecki Oliwier oraz Suszyńska Zuzanna, Kowalska Aleksandra, Skolmowska Oliwia, Laskowska Matylda, Wadecka Oliwia, Laskowska Weronika, Wrzosek Nikola. Uczniowie zajęli II miejsce a ich opiekunem był p. Zbigniew Józefowicz. Gratulujemy!

• Dzień Kobiet w naszej szkole

• Z okazji Dnia Kobiet uczniowie LOSM pod kierunkiem pani Moniki Maron przygotowali wspaniałą akademię, na której wiele się działo. Były występy, śpiewy i tańce... Zapraszamy do oglądania fotorelacji.

• OLIMPIADA O BEZPIECZEŃSTWIE POWSZECHNYM

• 6 marca w Centrum Multimedialnym przy ZS im. C. K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim odbył się powiatowy etap Olimpiady o Bezpieczeństwie Powszechnym. Nasze LOSM reprezentowała drużyna w składzie: Wiktor Karbowski, kl. IV LOSM i Dominik Dąbrowski, kl. II LOSM wraz z opiekunem panią Anną Rogozińską. Uczniowie zajęli I miejsce!!! I tym samym będą reprezentować Nasz Powiat na Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie Powszechnym w Olsztynie.

Serdeczne gratulacje!

• Laboratoria Przyszłości - lekcja pokazowa i szkolenie kadry pedagogicznej

• 27 lutego w naszej szkole gościł pan Paweł Wysocki, przedstawiciel firmy Skriware, który zapoznał nauczycieli z platformą edukacyjną Skriware Academy. Dzięki bezpłatnej platformie nauczyciele zyskają dostęp do autorskiej biblioteki modeli 3D oraz narzędzi do modelowania 3D a także do wielu innych materiałów edukacyjnych. W  ramach szkolenia pan Wysocki przeprowadził z uczniami III klasy szkoły podstawowej lekcję pokazową, na której wykorzystał sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• Konkurs IPN "Na znojną walkę"

• 1 marca w urzędzie wojewódzkim w Olsztynie odbyła się gala finałowa II edycji konkursu recytatorskiego twórczości żołnierzy wyklętych "Na znojną walkę" organizowanego przez delegaturę IPN w Olsztynie. W kategorii szkół ponadpodstawowych nagrodę i tytuł laureata otrzymał Julian Dajos z LOSM w Bielicah.

Anna Skoczylas

• Dzień poświęcony taktyce zielonej

• 04.03.2023 odbyło się szkolenie strzeleckie na terenie lasów w Krotoszynach. Szkolenie obejmowało głównie zagadnienia z taktyki zielonej oraz przeszukiwania samochodów.

Wiktor Karbowski

• Strzelec na zajęciach w Biskupcu

• Zajęcia z doradztwa zawodowego dla klas 8 szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Biskupcu.

27.02.2023 roku instruktorzy wzięli udział w zajęciach doradztwa zawodowego dla klas 8 szkoły podstawowej podczas których zaprezentowali uczniom między innymi wyposażenie naszej jednostki oraz zapoznali z zasadami musztry.

• DO HYMNU - występ przed szkolną publicznością

• Na godzinie wychowawczej zespół wokalny pod kierunkiem pani Sylwii Pisarskiej zaprezentował przed szkolną publicznością 3 utwory dzięki którym otrzymał II mejsce w V edycji ogólnopolskiego konkursu "Do Hymnu". Jeszcze raz gratulujemy!